Dezvoltare (promovare) imobiliară în București
În București sunt 2.362 firme active cu activitatea principală „Dezvoltare (promovare) imobiliară” (CAEN 4100) și bilanț depus pentru 2023–2025. Cifra de afaceri cumulată: 26,94 mld. RON; angajați raportați: 28.378. Toate firmele din București și toate firmele cu CAEN 4100 din țară au pagini separate.
Cele mai mari 100 firme, după cifra de afaceri
| Loc | Firmă | Localitate | Cifră de afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | CONSTRUCTII ERBASU SA | Sector 1 Mun. Bucureşti | 3.011.151.401 RON | 375.261.714 RON | 1.714 |
| 2 | WEBUILD Spa MILANO SUCURSALA ROMANIA BUCURESTI | Sector 2 Mun. Bucureşti | 2.226.724.153 RON | -194.776.952 RON | 2.179 |
| 3 | Porr Construct SRL | Sector 2 Mun. Bucureşti | 1.991.406.586 RON | 206.505.071 RON | 1.434 |
| 4 | STRABAG SRL | Sector 5 Mun. Bucureşti | 1.757.040.776 RON | 251.188.084 RON | 1.425 |
| 5 | CONCELEX SRL | Sector 1 Mun. Bucureşti | 1.438.680.168 RON | 202.202.063 RON | 997 |
| 6 | BOG ART SRL | Sector 1 Mun. Bucureşti | 1.137.446.195 RON | 133.841.964 RON | 441 |
| 7 | PROJECT1 GENERAL CONTRACTING S.R.L. | Sector 1 Mun. Bucureşti | 582.465.749 RON | 107.198.230 RON | 45 |
| 8 | AVAX SA ATENA GRECIA SUCURSALA ROMANIA | Sector 6 Mun. Bucureşti | 509.007.498 RON | 38.994.341 RON | 284 |
| 9 | SAGEX CONSTRUCT SRL | Sector 3 Mun. Bucureşti | 497.725.833 RON | 35.407.077 RON | 148 |
| 10 | ADURO S.R.L. | Sector 1 Mun. Bucureşti | 302.498.079 RON | 58.625.328 RON | 121 |
| 11 | TROIA PREMIUM CONSTRUCT SRL | Sector 6 Mun. Bucureşti | 244.339.833 RON | 9.439.526 RON | 468 |
| 12 | STRABAG CONSTRUCT S.R.L. | Sector 5 Mun. Bucureşti | 239.154.914 RON | 17.754.283 RON | 159 |
| 13 | NICOSORIAN TOTAL INS S.R.L. | Sector 1 Mun. Bucureşti | 222.666.274 RON | 73.753.949 RON | 63 |
| 14 | CARMIN POPSTAR PROD SRL | Sector 3 Mun. Bucureşti | 212.836.480 RON | 24.160.920 RON | 126 |
| 15 | UBITECH CONSTRUCŢII SRL | Sector 3 Mun. Bucureşti | 202.489.351 RON | 10.726.384 RON | 102 |
| 16 | SWIETELSKY CONSTRUCT S.R.L. | Sector 1 Mun. Bucureşti | 201.022.372 RON | 9.550.334 RON | 150 |
| 17 | PRIME KAPITAL DEVELOPMENT SRL | Sector 2 Mun. Bucureşti | 198.405.124 RON | 22.040.479 RON | 82 |
| 18 | ZUBLIN ROMANIA SRL | Sector 5 Mun. Bucureşti | 195.428.765 RON | 27.572.764 RON | 191 |
| 19 | ERBASU TRANSILVANIA S.A. | Sector 1 Mun. Bucureşti | 194.241.795 RON | 20.234.425 RON | 16 |
| 20 | VISIO CONSTRUCTION WORKS SRL | Sector 1 Mun. Bucureşti | 186.609.009 RON | 6.698.243 RON | 131 |
| 21 | SOMET SA | Sector 3 Mun. Bucureşti | 181.436.414 RON | 32.809.228 RON | 113 |
| 22 | ROMCO SYSTEM SRL | Sector 3 Mun. Bucureşti | 179.970.084 RON | 30.575.234 RON | 150 |
| 23 | SYNERGY CONSTRUCT SRL | Sector 2 Mun. Bucureşti | 174.299.929 RON | 14.372.017 RON | 130 |
| 24 | PALEX CONSTRUCTII INSTALATII SRL | Sector 4 Mun. Bucureşti | 173.491.086 RON | 21.376.589 RON | 84 |
| 25 | FAPACO S.R.L. | Sector 6 Mun. Bucureşti | 172.139.310 RON | 13.891.747 RON | 454 |
| 26 | BTDCONSTRUCT & AMBIENT SRL | Sector 1 Mun. Bucureşti | 150.877.374 RON | 274.595 RON | 145 |
| 27 | EUROCERAD INTERNATIONAL SRL | Sector 1 Mun. Bucureşti | 144.196.831 RON | 19.794.706 RON | 44 |
| 28 | DAMINA SOLUTIONS SRL | Sector 2 Mun. Bucureşti | 135.088.889 RON | 10.507.419 RON | 43 |
| 29 | ASTORIUM CONSTRUCT INVESTMENT S.R.L. | Sector 3 Mun. Bucureşti | 122.444.652 RON | 5.070.947 RON | 25 |
| 30 | CEZARA IDEAL CONSTRUCT SRL | Sector 6 Mun. Bucureşti | 118.112.099 RON | 1.217.803 RON | 81 |
| 31 | TESARO KIT CONSTRUCT SRL | Sector 2 Mun. Bucureşti | 111.667.121 RON | 25.841.753 RON | 261 |
| 32 | BAICULESCU CONSTRUCT S.R.L. | Sector 2 Mun. Bucureşti | 106.765.417 RON | 17.255.486 RON | 42 |
| 33 | MEVA CONCEPT SRL | Sector 6 Mun. Bucureşti | 104.173.037 RON | 4.385.615 RON | 44 |
| 34 | A.F. CONSULTING SRL | Sector 4 Mun. Bucureşti | 102.182.723 RON | 21.968.590 RON | 92 |
| 35 | GEVA CONSTRUCT AMBIENT SRL | Sector 3 Mun. Bucureşti | 93.301.451 RON | 19.331.544 RON | 63 |
| 36 | E.M. PRIME CONSTRUCT SRL | Sector 4 Mun. Bucureşti | 90.899.298 RON | -7.324.382 RON | 123 |
| 37 | CONSSTAR CONSTRUCT SRL | Sector 5 Mun. Bucureşti | 84.572.688 RON | 599.054 RON | 46 |
| 38 | TEHNOCLIMA GENERAL CONTRACTOR SRL | Sector 1 Mun. Bucureşti | 79.859.996 RON | 3.332.853 RON | 131 |
| 39 | SMART CITY INVEST S3 S.R.L. | Sector 3 Mun. Bucureşti | 78.934.261 RON | 5.720.465 RON | 21 |
| 40 | COMPACO ART CONSTRUCT SRL | Sector 1 Mun. Bucureşti | 78.168.438 RON | 525.536 RON | 142 |
| 41 | GENERAL MANAGEMENT CONSTRUCTION GROUP SRL | Sector 6 Mun. Bucureşti | 77.420.725 RON | 24.090.661 RON | 36 |
| 42 | ROM SERVICE CONSTRUCT SRL | Sector 1 Mun. Bucureşti | 76.870.187 RON | 2.024.821 RON | 85 |
| 43 | PLUS CONFORT SRL | Sector 3 Mun. Bucureşti | 76.398.683 RON | 7.247.446 RON | 79 |
| 44 | GALLERIA SHOPPING CENTER SRL | Sector 2 Mun. Bucureşti | 75.045.781 RON | 43.696.364 RON | 4 |
| 45 | ALA EXPERT CONSTRUCT SRL | Sector 5 Mun. Bucureşti | 73.931.819 RON | 12.716.135 RON | 37 |
| 46 | IMOBILIARE SOLUTIONS GROUP SRL | Sector 5 Mun. Bucureşti | 71.178.204 RON | 5.313.251 RON | 102 |
| 47 | ALL IN ONE CONSTRUCTION S.R.L. | Sector 1 Mun. Bucureşti | 71.132.936 RON | 467.180 RON | 15 |
| 48 | REBRANDING PREMIUM S.R.L. | Sector 4 Mun. Bucureşti | 69.756.634 RON | 37.617.342 RON | 123 |
| 49 | ALLIANCE PROPERTIES SRL | Sector 2 Mun. Bucureşti | 67.142.257 RON | 1.256.649 RON | 20 |
| 50 | ROTARY CONSTRUCŢII MENTENANŢĂ S.A. | Sector 4 Mun. Bucureşti | 63.661.976 RON | 1.798.934 RON | 163 |
| 51 | ACMS GENERAL CONTRACTOR SRL | Sector 1 Mun. Bucureşti | 62.928.637 RON | 1.247.592 RON | 41 |
| 52 | EUROMATERIA SRL | Sector 1 Mun. Bucureşti | 62.321.026 RON | 2.753.061 RON | 18 |
| 53 | DRT BETON MULTIGRUP S.R.L. | Sector 6 Mun. Bucureşti | 62.033.984 RON | 1.515.459 RON | 31 |
| 54 | MASTER BUILD SRL | Sector 1 Mun. Bucureşti | 61.594.997 RON | -15.613.991 RON | 19 |
| 55 | TEAM REAL ESTATE DEVELOPMENT SRL | Sector 1 Mun. Bucureşti | 61.099.986 RON | 11.937.004 RON | 91 |
| 56 | GOLDBACH CONSTRUCT S.R.L. | Sector 1 Mun. Bucureşti | 60.066.548 RON | 2.040.736 RON | 16 |
| 57 | UNGER STEEL BUILDINGS SRL | Sector 6 Mun. Bucureşti | 59.501.730 RON | 4.657.838 RON | 24 |
| 58 | AXA INVEST SRL | Sector 2 Mun. Bucureşti | 58.983.714 RON | 5.150.671 RON | 30 |
| 59 | CONSAL EDILITARE S.R.L. | Sector 4 Mun. Bucureşti | 58.658.451 RON | 2.105.261 RON | 64 |
| 60 | ALGORITHM CONSTRUCTII S3 SRL | Sector 3 Mun. Bucureşti | 57.799.865 RON | 2.861.171 RON | 173 |
| 61 | TODERICĂ SOLUTIONS SRL | Sector 1 Mun. Bucureşti | 56.786.627 RON | 4.559.278 RON | 54 |
| 62 | TERANO CONSTRUCT SRL | Sector 3 Mun. Bucureşti | 56.589.022 RON | 5.476.098 RON | 56 |
| 63 | INTRACOM CONSTRUCTIONS SOCIETE ANONYME TECHNICAL AND STEEL CONSTRUCTIONS GRECIA SUCURSALA ROMANIA-PANTELIMON | Sector 2 Mun. Bucureşti | 55.537.914 RON | -5.821.809 RON | 14 |
| 64 | AUDIOTECH MULTIMEDIA GROUP SRL | Sector 4 Mun. Bucureşti | 55.053.008 RON | 4.623.824 RON | 45 |
| 65 | BLOCLIT CONSTRUCT S.R.L. | Sector 1 Mun. Bucureşti | 54.880.652 RON | 9.474.013 RON | 21 |
| 66 | NIKOOS MAX COMPANY INTERNATIONAL S.R.L. | Sector 6 Mun. Bucureşti | 54.594.613 RON | 13.184.779 RON | 38 |
| 67 | BUILDING CONSTRUCTIONS MEA SRL | Sector 3 Mun. Bucureşti | 54.067.895 RON | 315.401 RON | 70 |
| 68 | ATHENAEUM CONSTRUCT S.R.L. | Sector 6 Mun. Bucureşti | 53.060.160 RON | 589.553 RON | 156 |
| 69 | VAGMA GROUP DISTRIBUTION SRL | Sector 3 Mun. Bucureşti | 52.632.564 RON | 3.741.739 RON | 172 |
| 70 | OVI ARCHITECTURE & ENGINEERING SRL | Sector 3 Mun. Bucureşti | 52.013.959 RON | 4.084.527 RON | 28 |
| 71 | TABIQUE CONSTRUCT SRL | Sector 2 Mun. Bucureşti | 51.524.399 RON | 7.129.349 RON | 115 |
| 72 | ALCONS ENGINEERING SRL | Sector 3 Mun. Bucureşti | 51.485.231 RON | 4.555.507 RON | 33 |
| 73 | ARTHA STRUCTURE AG S.R.L. | Sector 4 Mun. Bucureşti | 51.173.692 RON | 7.436.446 RON | 33 |
| 74 | COMPLEXUL MULTIFUNCTIONAL VICTORIA SRL | Sector 1 Mun. Bucureşti | 49.441.006 RON | -12.875.856 RON | - |
| 75 | H. BOLAT CONSTRUCT S.R.L. | Sector 4 Mun. Bucureşti | 47.869.065 RON | 4.645.905 RON | 51 |
| 76 | PREMIUM WINDOWS & CONSTRUCT SRL | Sector 3 Mun. Bucureşti | 46.777.876 RON | 7.411.805 RON | 5 |
| 77 | NYK CONSTRUCTII-DEMOLARI SRL | Sector 6 Mun. Bucureşti | 44.947.864 RON | 2.503.672 RON | 17 |
| 78 | MOVI CONSTRUCT SRL | Sector 4 Mun. Bucureşti | 44.749.785 RON | 1.483.048 RON | 95 |
| 79 | EURO EDIL INVEST SRL | Sector 3 Mun. Bucureşti | 44.538.407 RON | 5.676.375 RON | 64 |
| 80 | SMB STEEL PROJECT PARTNERSHIP S.R.L. | Sector 4 Mun. Bucureşti | 44.471.186 RON | 874.888 RON | 35 |
| 81 | DIACONU INDUSTRIAL CONSTRUCT S.R.L. | Sector 1 Mun. Bucureşti | 43.823.438 RON | 4.635.976 RON | 14 |
| 82 | MARI- VILA COM SRL | Sector 3 Mun. Bucureşti | 43.119.892 RON | 5.591.824 RON | 71 |
| 83 | AEDIFICIA CARPATI SA | Sector 5 Mun. Bucureşti | 42.695.646 RON | 1.008.536 RON | 161 |
| 84 | SMART CONSTRUCT SYSTEMS S.R.L. | Sector 1 Mun. Bucureşti | 42.633.822 RON | 6.012.559 RON | 137 |
| 85 | ART FM OFFICE CONCEPT S.R.L. | Sector 2 Mun. Bucureşti | 41.751.338 RON | 1.245.408 RON | 85 |
| 86 | ATOPUM INVEST S.R.L. | Sector 6 Mun. Bucureşti | 41.730.211 RON | 13.429.814 RON | 33 |
| 87 | CMA CONSTRUCT DEVELOPMENT SRL | Sector 5 Mun. Bucureşti | 40.715.011 RON | 3.512.675 RON | 36 |
| 88 | GENESIS DEVELOPMENT S.R.L. | Sector 6 Mun. Bucureşti | 40.707.047 RON | 1.985.996 RON | 16 |
| 89 | MAGNUM CONCRETE STRUCTURE S.R.L. | Sector 3 Mun. Bucureşti | 39.841.567 RON | 1.087.756 RON | 11 |
| 90 | GARANTI CONSTRUCT IMOB SRL | Sector 1 Mun. Bucureşti | 39.835.337 RON | 5.043.986 RON | 1 |
| 91 | REAL DECO SRL | Sector 1 Mun. Bucureşti | 39.266.615 RON | 2.122.339 RON | 61 |
| 92 | 4 EST MACS CONSTRUCT SRL | Sector 3 Mun. Bucureşti | 37.033.617 RON | 7.231.021 RON | 20 |
| 93 | NEMAR EDIL GENERAL S.R.L. | Sector 6 Mun. Bucureşti | 36.487.973 RON | 3.864.135 RON | 48 |
| 94 | MITAN CONSTRUCT COLOR S.R.L. | Sector 3 Mun. Bucureşti | 36.455.904 RON | 724.567 RON | 2 |
| 95 | COPRAAG ENTREPRENEUR SRL | Sector 3 Mun. Bucureşti | 35.903.779 RON | 1.457.726 RON | 11 |
| 96 | CONRAD CONSINSTAL S.R.L. | Sector 3 Mun. Bucureşti | 35.689.100 RON | 1.294.040 RON | 59 |
| 97 | APX IMMO PROPERTY SRL | Sector 3 Mun. Bucureşti | 35.506.591 RON | 5.714.493 RON | - |
| 98 | AYLE CAPITAL S.R.L. | Sector 1 Mun. Bucureşti | 35.355.404 RON | 2.996.361 RON | 13 |
| 99 | SD3 - SALUBRITATE SI DESZAPEZIRE S3 SRL | Sector 3 Mun. Bucureşti | 35.022.843 RON | 726.040 RON | 77 |
| 100 | CNO DEVELOPMENT S.R.L. | Sector 1 Mun. Bucureşti | 34.945.098 RON | -51.008 RON | 19 |
CAEN 4100 în alte județe
- Ilfov 994 firme
- Cluj 756 firme
- Timiș 745 firme
- Iași 681 firme
- Constanța 672 firme
- Prahova 580 firme
- Brașov 521 firme
- Maramureș 482 firme
- Suceava 455 firme
- Bihor 440 firme
- Argeș 403 firme
- Dolj 384 firme
- Satu Mare 362 firme
- Bistrița-Năsăud 346 firme
- Galați 328 firme
- Bacău 326 firme
- Giurgiu 318 firme
- Dâmbovița 304 firme
- Arad 289 firme
- Mureș 288 firme
- Olt 288 firme
- Sibiu 282 firme
- Hunedoara 265 firme
- Alba 258 firme
- Buzău 236 firme
- Vâlcea 219 firme
- Gorj 213 firme
- Neamț 190 firme
- Harghita 185 firme
- Vaslui 181 firme
- Sălaj 168 firme
- Vrancea 163 firme
- Călărași 145 firme
- Tulcea 133 firme
- Botoșani 128 firme
- Brăila 121 firme
- Mehedinți 115 firme
- Caraș-Severin 94 firme
- Covasna 88 firme
- Ialomița 84 firme
- Teleorman 82 firme